:::: MENU ::::

Aynebilim Aşevi Desteğinizi Bekliyor

Friendfeed sayesinde ne güzel dostlar edinmişim. Neredeyse tamamı yarı yaşımda bu dostların, ama her biri birer kahraman. Kimi kendi alanında usta, kimi yeni yola çıkıyor, kimi hayallerinin peşinde diğer coğrafyalarda pedal çeviriyor. İçlerinden biri var ki mutlaka hepiniz haberdar olmalısınız ondan; Aynebilim. Tamam o zaten meşhur biri aslında, ama ani bir kararla Kamboçya’ya uçup orada aşevi kurup, açları doyurmaya çalıştığını çoğunuz bilmiyor olabilirsiniz.

ayn soup kitchen

Aynebilim; eskilerin nev-i şahsına münhasır dedikleri türden, on parmağında on marifet bir genç kadın. Tanıma şansı bulduğum en komik insanlardan da biri ayrıca 🙂 En içimin daraldığı günlerde kaybolma hikayeleriyle kahkahalar attırırdı.
Onu tanıdığım günden beri hayır işlerinin, yardım kampanyalarının en hararetli takipçilerinden ve kimilerinin de organizatörlerinden.
ayn fotolarGeçtiğimiz aylarda sohbet sırasında “Kamboçya’ya açları doyurmaya gidiyorum” dediğinde şaşırmadım. Yemek yapmayı, sofra kurup konuk ağırlamayı bu kadar seven yardımsever birinin dünyanın diğer ucunda aşevi kurması bazılarına hayal gibi gelse de Aynebilim işe girişti ve hayat şartları olağanüstü zor bir coğrafyada açları doyurmaya başladı. Hayat şartlarının ne kadar zor olduğunu BURAYA tıklayarak okuyabilirsiniz. Okuyacağınız o yazı, Aynebilim’in de Aşevi kurmak için Kamboçya’ya gidiş kararını aldığı yazı. Ayda 5 dolar (yanlış okumadınız ayda beş dolar) ile geçinmek zorunda olan insanlara yemek pişiriyor oralarda.

Şimdi sizlerden bir ricam var. Aynebilim’in son kitabı “Karın Tokluğuna Aşk” e-kitap olarak yayınlandı ve bu kitabın geliri aşevine gidecek. Fotografları inceleyin ve sonra lütfen BURAYA tıklayarak; sadece 10 lira karşılığında hem kitabın sahibi olun, hem de ihtiyacı olanlara yardım edin.

Aynebilim Aşevi Facebook sayfasına BURAYA tıklayarak erişebilir, güncellemeleri takip edebilirsiniz.

Ayn kitap


So, what do you think ?