:::: MENU ::::

Da Vinci Learning Kanalı, öğrenmeyi eğlenceye dönüştürüyor

Geçen hafta; başarılarını takip etmekten mutlu olduğum manevi çocuklarımdan Müge Doğrular’ın şirketi 11 Digital‘in davetlisi olarak Da Vinci Learning Türkiye hakkında bilgi almak üzere anne bloggerlar ile birlikte Astoria’daydım.    Güleryüzlü karşılamasıyla sevgili Pınar Yumuşak beni Da Vinci Learning Türkiye Temsilcisi Banu Canözkan ile tanıştırdı. Anne bloggerlar ile selamlaşıp, önceden tanıma şansı elde ettiklerimle hal hatır sorduktan sonra sıra geldi Banu Canözkan’ın konuyla ilgili olarak verdiği bilgileri dinlemeye.

Aileler ve çocuklar için interaktif, güvenli, eğitici ve eğlenceli bir televizyon izleme deneyimi sunan Da Vinci Learning Kanalı, öğrenmeyi zevke dönüştüren eğitim anlayışıyla programlar hazırlıyormuş. Canözkan’ın anlattıkları arasında benim en ilgimi çeken cümle “Türkiye’deki çocukların yepyeni bir görsel tecrübe edinmesi, dünyanın nasıl işlediğini öğrenmesi ve en önemlisi aile içindeki paylaşımı artırarak bunun zevkine ailece varmalarına yönelik programlar sunmaları” oldu.
Tüm aile bireyleri için eğlendiren ve eğlendirirken öğreten bir tv izleme deneyimi sunan Da Vinci Learning Kanalı, bu misyon ile 24 saat yayın yapan tek kanalmış. Da Vinci Learning, çocukların bilgi dağarcığını geliştiren, merak uyandıran ve uzmanlar tarafından tüm dünyadaki içerik sağlayıcılar arasından özenle seçilen programları içeriyormuş. Hikayesel anlatım metodları kullanılarak sunulan programlar, çocukların ihtiyaçlarına, seviyelerine ve günlük ihtiyaçlarına yönelik hazırlanıyormuş. Da Vinci Learning, şiddet içermeyen programlarıyla ebevyn ve çocuklar arasındaki iletişimi ve interaktiviteyi geliştirmesinin yanı sıra, bilgi ve kültür seviyesini artırmaya özen gösteriyormuş.
D-Smart 72. kanaldan izleyebileceğiniz Da Vinci Learning’de çocuk ve belgesel kanalları birleşmiş durumda. Sevimli Fare Marvi Hammer, Arka Bahçe Bilimi, Zaman Yolcuları gibi ilginç programların detaylarına ve daha pek çok bilgiye BURAYA tıklayarak erişebilirsiniz.

 


2 Comments

  • alp |

    Bakalım o zaman bu kanala biz 🙂 Teo’cuğum bir şeyler öğrenebilecek mi 🙂

  • fps oyunlar |

    Bizim zamanımızda susam sokağı vardı. Böyle bir programı izleyerek büyüdüğüm için kendimi şanslı hissediyorum. Da vinci learning sayesinde umuyorum yeni nesilde kaliteli programlarla büyür.

So, what do you think ?