:::: MENU ::::

Görülen lüzum üzerine…

Sevgili dostlar, Friendfeed’de  Ömer Ekinci’nin bir yazısında, Ali Kaya nezaket göstererek, Müge Çerman ismni kişisel marka örneği olarak yazmış. Gördüğüm lüzum üzerine bu satırları yazmak istedim. Bir süredir gerek paylaşımlarda, gerek kişisel girdilerde satır aralarına sıkışmış imalar var. “Sosyal Medya Meşhuru” diyerek kendilerince hafiften dalga geçiyorlar. Aslında bu arkadaşlar azıcık zahmet edip, benim özgeçmişimi incelese, yazdıklarımı okusa; 1975 de başladığım iş hayatımda çok kısa sürede başarılı olup, uzun yıllar da muteber şirketlerde üst düzey ünvanlarla çalıştığımı görebilirler. Yaşıtlarımın çoğu emekli oldu. Ama sanırım o yıllarda asistanlığımı yapan, gazetelerde sayfa sekreteri olan dostların çoğu bu gün oldukça hatırlı görevlerdeler. Sorup, hakkımda referans alabilirler, Müge Çerman ismi uzun yıllardır marka. Nedeni ise; insanlara hak ettikleri gibi değil, kendisine nasıl olmasını istiyorsa öyle davrandığı içindir. Herkesin halini hatırını sorup, ihtiyaçları olduğunda yanı başlarında olduğu içindir. Dili sivri olsa da, hak etmeyeni haşlamadığını bildikleri içindir. Yaşlılara saygıyı, çocuklara şefkati ve hayvanlara da sevgiyi ihmal etmediği içindir. Beğendiklerini, beğenmediklerini, hayal ettiklerini, yaşadıklarını, yaşayamadıklarını, mesleki deneyimlerini yazıp paylaşmayı sevdiği içindir. Sevenlere teşekkürler, salyalar akıtarak saldırmaya hazır bekleyenlere de uğurlar olsun.


3 Comments

 • Gül Nur Ekemen |

  Mügecim, ne kadar güzel yazmışsın neden ve nasıl bir markaya dönüştüğünü…Duygulandım çok…
  Bizler de iyi ki seni tanıma mutluluğuna eriştik.
  Günün birinde karşılıklı konuşabilmek ümidiyle, sevgilerimle:)

 • Omer Ekinci |

  Müge Cerman hiçbir zaman durduk yere konuşmaz, boş laf etmez, her zaman en doğru üslupla en yapıcı ve en nazik tavrıyla konuşur. Ben onu ilk tanıdığımda çok mutlu olmuştum, bu mutluluğum onunla her temasımda, her diyaloğumda arttı. Çevresinde olmaktan gurur duyduğum biri. Evet, bir marka.. Ama markadan da öte hepimiz için paha biçilmez bir dost…

  Kimsenin seni üzmesine izin vermeyiz, sen her zaman kendini en iyi şekilde savunursun ama biz de dostların olarak kimselere bu hakkı vermeyiz.

  Böyle bir konuda -her ne kadar yan rol de olsa- adımın geçmesine üzüldüm. Böyle densizlikleri yapan birilerine verilen cevabın ilk cümlesinde adımın geçmesine üzüldüm.

  Müge Ablacım, seni çok seviyoruz..

So, what do you think ?