:::: MENU ::::

Gurur veren bir evlada sahip olmak…

Uzun yıllar o hep Muge Cerman’ın oğluydu. Beni tanıyanlar ondan söz edecekleri zaman ismini anımsayamazlarsa Müge’nin oğlu derlerdi. Yıllar geçtikçe kişiliği gelişti, hem iyi bir evlat, hem de iyi bir müzisyen olarak hatırlanmaya başlandı. Artık ben Emir Cerman‘ın annesiyim. Gurur duyuyorum oğlumla, yeteneğini fark edip, kalbinin sesini dinleyip, dünyanın en prestijli okullarından birinde Berklee College of Music’te burslu okumaya hak kazandı. Ona güvenenlerin yüzü kara çıkmasın diye, gündüzünü gecesine katarak çalışıyor. Kendisine tanınan şansın bilincinde olduğu için; planlarında, projelerinde hep imkanı olmayan yetenekli gençlere kaynak yaratmaya çabalıyor. Geçen yıl Berklee yöneticilerini ikna ederek İstanbul’da da yetenekli öğrenciler seçmelerine getirdi ve tabii onlara kaynak sağlamak için yapılan konserde de sahne aldı ve çok emek verdi. Son üç aydır da dünya çapında bir etkinlik için hazırladığı projeye yoğunlaşmıştı. 18 nisan günü bu projenin ilk adımını gerçekleştirdi arkadaşlarıyla.

Rhythm of the Universe ; farklı ülkelerden gelen öğrencilerden oluşan, her öğrencinin, ülkesini tanıtacağı ve ülkesindeki yetenekli müzisyenlere kaynak sağlayacağı bir projenin adı.
80 ülkeden genç ve yetenekli müzisyen dün Boston’da bir salonda toplandı. Her biri konusunda en iyi olan bu gençler; neşe ve coşku içerisinde projenin ilk adımı olan, Emir’in bestesine söz yazma aşamasını tamamladılar.

80 ülkeden öğrenciyle tek tek ilgilenip projeyi anlatan ve katılımlarını sağlayan oğlumu tebrik ediyor ve hepsine bundan sonrasında başarılar diliyorum. Yolları uzun ve zorlu, ama onlar kararlı, bu işi başaracaklar.
Henüz projenin detaylarını tam olarak paylaşmıyorlar, ama fikir edinebilmeniz için aşağıya bir link ekledim.
Yolun ve bahtın açık olsun oğlum, seninle gurur duyuyorum.

Rhythm of the Universe


10 Comments

 • sedef |

  Sevgili Emir’in Annesi Mügecim 🙂

  Ne güzel yazmışsın! Ellerine sağlık, yüreğine kuvvet! Emir’i de tebrik ediyorum. Hayata annemizin kalp ritmi ile başlayıp, bir ömür boyu kendi kalbimizin ritmiyle yaşıyoruz. Kalplerimiz bir araya gelince birbirinin ritmine uyum sağlıyor. Öylesi önemli her bir vuruş 🙂 Farklı ülkelerden gelen onca gencin birbirinin ritmine saygı ve uyumla eğlenebilecekleri, birbirlerini tanıyıp, anlayabilecekleri bir ortam yaratmak harika bir fikir… Daha nice güzellikler görelim Emir’in ve annesinin elinden, kaleminden, müziğinden ve kalbinden!

  Paylaştığın için teşekkürler,

  Sedef

 • Çağan Çağlar |

  Sevgili Emir’in annesi,

  Müzmin bi bekar olarak, insanlar nasıl bu kadar yükün altına girebiliyorlar, yemiyorlar yediriyorlar, uyumuyorlar, kendi benliklerinden her türlü fedakarlığı yapıyorlar diye düşünür dururum.

  Bu satırları okuyunca bir kez daha anladım ki, işte bu gururu hissetmek için.

  Müge’cim, inşallah ağzının tadı ile, uzun seneler oğlunun başarıları ile yaşama fırsatı bulursun.

 • Ahmet Kutay |

  Sadece içimden HELAL OLSUN demeye gönlüm razı olmadı.
  Klişelere sarmakta hoşuma gitmediş…
  Popüler kültür nesnelerinin buruşturup fırlattığı kağıtlara tapınmanın marifet sayıldığı günümüzde
  DİŞİYLE TIRNAĞIYLA VAROLMA BECERİSİ gösterenleri
  Eller patlayıncaya kadar alkışlatabilmek istiyorum
  En önde de ben olmak üzere…
  Helal Olsun Emir Cerman
  Başarıların hep çeşitlenerek artsın
  Evrene salınan tınılarınla gönenmekten mutluyum…

  Ahmet Kutay
  ‘huysuz’ ve ‘kaknem’ muhendis

 • sanem |

  Ben de büyük keyifle okudum.Allah oğlunuzun ve arkadaşlarının yolunu hep açık etsin.İnşallah sağlıkla daha nice başarılarını görüp gururlanın.Sevgilerimle.

 • Delfina |

  Çok duygulandım…

  Bir annenin evladından razı olması,gurur duyması ne büyük nimet bu devirde.

  Emir’i tebrik ediyor,sonsuz fırsatların onu bulmasını diliyorum…

 • sevil |

  Müge ablacım seninle sevgili devletsahın yemek name toplantısında tanışmıştık.
  iyikide tanımışım
  senin gibi bir anne olmak inş. rabbim banada nasip eder.
  Emir kardeşimi tebrik ederim yolu acık olsun
  Seni ise binlerce kez tebrik ederim böyle bir evlat yetiştirdiğin için
  tekno anneye selamlar :))

So, what do you think ?