:::: MENU ::::

Markalar ve insanlar

Markanıza, ürününüze ne kadar özen gösterirseniz gösterin, ne kadar şık ambalajlar web siteleri ve ilanlar hazırlarsanız hazırlayın, iyi bilgilendirmediğiniz, kurum kültürü aşılayamadığınız bir eleman bile bütün çabanızı yerle bir edecektir.
Uzun yıllardır “Doğa” markasının imza attığı hemen her ürünü gönül rahatlığıyla kullanırım. Özellikle ekinezya çaylarının tutkunuyum. Neredeyse bir yıldan fazla süredir Levent, Etiler civarındaki satın alma noktalarında bu ürün dışında her ürünleri var. Arada başka markaları, aktardan aldığım işlenmemiş ekinezya bitkisini demlememe rağmen aklımın bir köşesinde hep o ürün var.  
İnternet üzerinden kendilerine ulaşıp derdimi anlattım, ürünü nerede bulacağımın bilgisini rica ettim. Genç bir hanım kızımız filanca bölümden falanca beyin beni arayacağını söyleyerek telefon numaramı istedi. Ne arayan var, ne soran diyerek ertesi gün tekrar aradım. Yine aynı minvalde bir konuşma ve yine sizi arayalım cümlesine “ben sadece ürünü bulabileceğim bir mağaza adı istiyorum” demem üzerine beni beklemeye alıp, bir süre sonra da telefonu kapattılar.
Son 15 dakikadır siteyi inceledim. Belli ki markayı yaratanlar, emekleri boşa gitmesin diyerek epey uğraşmışlar, ama en önemli detayı, yani “insan” faktörünü atlayıvermişler. Dr. Feryal Menemenli’nin çabaları, emeği ve girişimlerine çok yazık oluyor.
http://www.doga.com


2 Comments

  • sibel |

    bu yorumu yaptığınızda bilmiyordunuz muhtemelen, şimdi öğrendiniz mi onu da bilmiyorum ama söylemek istedim, doğa markalı ürünlere hepimiz aynı sizin gibi hakettiği bir sadakatla bağlıydık. lâkin ülker gurubu sessizce 2008 yılında doğa yı satın aldı. o tarihten sonra da benim için diğer markalardan farkı kalmadı. ülker gurubunun feryal hanımın standartlarını ve ürün kalitesini muhafaza edeceğini sanmıyorum. aynı şey müşteri hizmetleri için de geçerli tabii.

  • Muge Cerman |

    Sibel Hanım merhaba; nazik yorumunuz ve bilgilendirme için çok teşekkür ederim. İnanın bilmiyordum ve şimdi daha da üzüldüm diyebilirim. Çok yazık olmuş Feryal Hanım’ın emeklerine. Güzel bir yeni hafta diliyorum.
    Sevgi ve ışıkla kalın…

So, what do you think ?