:::: MENU ::::

Safi Meyhane’de Yeni Lezzetler

Safi-cepheİki hafta önce Zarakol ekibinden sevgili Murat Karakaş’tan gelen bir davetle Safi Meyhane‘nin yenilenen mezelerini tatmaya gittim. Geçen yıl açılan ve meyhane geleneğini yaşatan bu eğlenceli mekanda çok sayıda eski dostla birlikte sohbet edip, rakı kadehlerini tokuşturmak ve birbirinden lezzetli mezeleri tatmak harika oldu. Tatmak kelimesi mezelerin bazıları için yeterli olmuyor inanın, mesela Atom isimli mezenin içinde yüzmek bile isteyebilirsiniz 🙂 Aynı masayı paylaştığım dostlardan sevgili Sanal Mutfak Mert, Atom’un üzerindeki mini acı biberleri silip süpürünce Safi Meyhane’nin güleryüzlü ve nazik personeli ona ayrıca bir tabakta silme acı biber getiriverdiler.
AtomAvrasya Aşçılar Derneği Başkanı ünlü Şef Aydın Demir ve Dude Table’ın kurucusu Funda İnansal tarafından hazırlanan soğuk ve sıcak mezeler içinde Atom, Kaskarikas, Kızarmış Hellim, Topik, Kuru Cacık, Çöp Şişte Kızarmış Çıtır Mantı, Asma Yaprağında Pastırma Külbastı aklımı başımdam alanlardı. pastirma

Genellikle rakı içilen mekanlarda deniz ürünü mezelerin ağırlıkta olması nedeniyle, peynir-kavun-börek üçlüsüyle yetinmek zorunda kalan benim gibiler için Safi Meyhane’nin soğuk ve sıcak mezeleri bulunmaz bir nimet sayılır. Bir de önemli not ekleyeyim; Safi Meyhanede içtiğim rakının tadı da bir başka sanki, bazı mekanlarda içtiğiniz rakı genzinizi ve midenizi yakar, burada ise, kadehinize doldurulanları saymayı atlarsanız dublelerin ayarını kaçırabileceğiniz kadar lezzetle içiliyor.
Ege lezzetleri, Osmanlı mutfağından dokunuşlar, Ermeni mutfağının gözdelerinden seçmelerle zenginleşen menüsüyle Safi Meyhane; dekorasyonuyla, müzik seçimleriyle yabancı konuklarınızı da rahatça ağırlayacağınız bir mekan. safi menu

İlk gelişimde de dikkatimi çekmişti; her yaştan kalabalık kadın gruplarının rahatça eğlendiği Safi Meyhane, rakiplerinden bu özelliği ile de sıyrılıyor. Şişhane metro çıkışının hemen dibinde olmasıyla ulaşım sorununu da kökünden hallediveriyor.
Zarakol ekibine nazik davetleri, Safi Meyhane ekibine de leziz menüleri, güleryüzlü evsahiplikleri ve zarif armağanları için çok teşekkür ederim.


So, what do you think ?