:::: MENU ::::

Süleyman Sönmez’den STARBUL Yıldız Zekâ

Değerli dostum Süleyman Sönmez‘in kitabı Starbul – Yıldız Zeka bir nefeste okunanlar listelerinizin başına yerleşecek bir eser. Starbul – Yıldız Zeka geleceğin İstanbul’unda yaşayan ve yaşamış olan müthiş insanların öykülerini anlatan bilimkurgu ve polisiye bir macera roman. Karakter canlandırmaları öyle başarılı ki, bir anda yanı başınızda beliriveriyorlar sanki. Ölümün ötesini görebilen ressam Genetto Usta, beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olan Zeynep, “Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Mercan Yüzbaşı, İstanbul’un son taksicisi Kemal Bey, Mesih’i arayan hacker Murat, yükseltilmiş insanlar, geleceği şekillendiren bilim insanı ve binbir yüzlü katil… Yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşanan heyecanlı olayların peşine takılın. İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmelerini sağlıyor, yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey” nasıl bağlar kurmalarını sağlıyor, beyinlere yerleştirilen çiplerle hayat nasıl sürüyor merak ediyorsanız hemen Starbul’u sipariş edin ve gelir gelmez okumaya başlayın. İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alarak, kitaptaki kahramanlarla birlikte; onların yaşamlarını birbirine bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına siz de katılın.

Starbul içinde çeşitli bölümlerde karakterler bazı müzik parçaları dinliyorlar, sizler de okuma yolculuğunuz sırasında bu melodileri dinlemek isterseniz aşağıdaki linke tıklamanız yeterli:

STARBUL Yıldız Zekâ romanı insanlığın geleceğini yaşamak isteyenlerin tavsiye ettiği bir roman. İstanbul özelinde Türkiye’nin gelecek yüzyıl içindeki değişimi. Polisiye macera dokusunda, çok sayıda karakterin hikayeyi oluşturan örgüsü, yapay zekanın dünyayı yönettiği bir toplumda, beyinlerindeki implantlarla telepatiye benzeyen şekilde iletişim kuran bizden insanlar, bizden yerler ve sarsıcı bir roman. Starbul Yıldız Zekâ romanı okurları şaşırtan olay örgüsü, içindeki muazzam büyüklüğü gizleyen adım adım ilerleyişi, “film olacak yapıt” olarak tarif edilmesine yol açıyor.

Metinlerarası Kitap yayınevinden basılan 318 sayfalık kitap, bilimkurgu, gelecek bilim, polisiye gibi birden fazla yazın türünün karma potada eritilmesinden oluşmuş. Starbul Yıldız Zekâ satın alabileceğiniz platform ve siteler: Amazon – Kitapyurdu – D&R – BKM Kitap – İstanbul Kitapçısı – Hepsiburada – Kitapstore – Kitapambari – Halk Kitabevi – Babil – Nobel Kitap

Kitap hakkında yapılmış güzel bir söyleşiyi de linkten dinleyebilirsiniz.

3 Comments

So, what do you think ?