:::: MENU ::::

Yoksulluk… Yazan Gizem Nur Koç

Dünyamızda fakir insanlar çoktur. Bizim elimizden geldiğince onlara yardım etmemiz gerekir. Bizim aile gelirimiz yüksek ise bir kısmını bağışlayabiliriz. Çoğu kişi aile geliri yüksek olmasına rağmen bencillik yapar. 

Mesela biz sınıfça doğudaki bir okula yardım yaptık. Bizim yardımımızdan sonraki resimlerini gördüm ve gözlerinin içi gülüyordu. Diğer kişiler de yoksullara yardım edip onları mutlu edebilirler. Okula gitmeyen çocukların okula gitmesine katkı sağlayabilirler. Böyle yardımlar yaparak onların o küçücük yaşlarında çalışmamalarına da yardım etmiş olurlar. Bizlerin yardımları sayesinde o çocuklar bugünlerimizin doktoru, öğretmeni vb. gibi meslek sahipleri olabilirler. Onlara yardım edip onların da bizim sahip olduğumuz imkanlara sahip olmalarını sağlamalıyız.

Bu duyarlı satırların sahibi Gizem Nur Koç, 11 yaşında pırıl pırıl bir kız çocuğu.  Çiftlik İlköğretim okulu 5 B sınıfında okuyor. Unicef sayesinde, 23 nisanda bu blog onun.

Teşekkürler Gizem Nur, yazdığın ve paylaştığın için.                                                                                  Yolun ve bahtın açık olsun.


5 Comments

 • Bahriye Sarıkaya |

  Sevgili Gizem Nur,

  O kadar haklısın ki miniciğim, herkesin şanslı doğmadığını kavramış ve yardım etmeye başlamışsın bile..

  İşte ülkemizin geçirdiği bu gri günlerde, bulutların arasından senin ve senin gibi düşünen arkadaşlarının ışığı bizim yüzümüzü güldüren..

  Zeytin gözlerinden öpüyorum, güzelim..

  Sizinle gurur duyuyorum.

 • bahar |

  keşke herkes senin kadar duyarlı olsa gizem. tebrik ediyorum çok güzel bir yazı.

 • esra eser |

  canım arkadaşım gizem çok haklısın sınıf arkadaşıyız biz ve şu anda 8.sınıf öğrencisiyiz

So, what do you think ?