:::: MENU ::::

#60ta60 Yeni Bir Hayat

Hepinize merhaba, cuma sabahından itibaren The Life Co Detox programıyla yeni bir hayata başladım. Tanıyanlar bilir, son yıllarda aldığım kilolar nedeniyle halimden hiç memnun değildim.

TheLifeCo paket

Uzun yıllar alımlı bir kadın olarak yaşayınca, aynada gördüğüm tombul kadından hoşlanmam mümkün değildi. Beslenme sistemimi, yaşama biçimimi değiştirmedikçe de sorun çözülmüyordu. 4 Eylül 1956 doğumluyum ve Altın Çağ’a adım atmama az zaman kaldı.

Muge

 Yıllar içinde özenle biriktirdiğim kilolar hem sağlığımı, hem de ruh halimi etkilemeye başlayınca; hayatımın yeni devresine olan iki yıllık yolculuğumda daha mutlu, daha huzurlu, daha sağlıklı ve daha bakımlı bir kadın olmaya karar verdim.Kilolu insanların çoğunun “stres yemesi” diye sığındığı bahane aslında “yerine koymak”, yaşanan üzüntüler, sıkıntılar, kayıplar ile başa çıkamayıp, kendilerini de yeterince sevemediklerinde bütün duyguların yerine yemek koyuluyor. Hal böyle olunca da kilo üstüne kilo eklemek kaçınılmaz oluyor. “Ay şekerim su içsem yarıyor” yalanına yıllardır inanmam, kendimden biliyorum, yediklerime dikkat etmedikçe, kirli beslendikçe kilo almaya devam ettim.
Thelifeco poster

Cuma sabahından itibaren temiz beslenmeye, özellikle de vegan beslenme sistemine geçtim. Çocukluğumdan beri yüzgeçliler ve kanatlıları yemem, daha doğrusu kendimden küçük hayvanları yemedim diyebilirim 🙂 Yumurta, peynir, yoğurt, köfte, döner, sucuk gibi ne kadar hayvansal gıda varsa tüketiyordum. Tabii olumsuz etkileri sadece kilo olmadı, sağlığımı da çok etkiledi.

Thelifeco menu
Bu sabahtan itibaren de The Life Co Akatlar‘da sıkı bir detox programına başladım. Kahve, çay, sigara içmem, içki zaten kırk yılda bir idi, böyle olunca detoks bana çok da zor gelmedi, ilk günüm gayet keyifli geçti. Çok kararlı olmamın da etkisiyle enerjim hiç düşmedi diyebilirim. Sabah erken saatte kan şekeri, tansiyon gibi değerlere bakıldıktan sonra detoks programım başladı.
Her yaştan misafirin katıldığı bir bilgilendirme toplantısından sonra alkali suyum, yeşil içeceklerim vitamin ve mineral desteklerimle birlikte günüme devam ettim. Yoga saatine yetişemeyince yüzmeye koştum hemen. 1 saatten fazla yüzdüm ve suda egzersizler yaptım. Nasıl iyi geldi ruhuma bilemezsiniz. Suyun iyileştirici gücüne hep saygı duyarım, içerek de içinde yüzerek de şifa bulunur. Sonrasında güzel bir duş ve detox beslenmeme devam ettim. Bütün bu koşuşturma içinde bardak bardak alkali su içtiğimi de eklemeliyim. Oksijen terapim ve sodyum inhaler için salonun sakin bir köşesinde yer alan recliner koltuğa uzanıp dergilere göz attım. Hava durumundaki ani değişiklikle şimşekler çakmaya başladı ve bardaktan boşanırcasına yağan yağmuru izlerken de ilginç bir alette egzersiz yaptım. Minik shut bardaklarda buğday çimi vs gibi sağlıklı şeyler ve tabii yine büyük bardak yeşil içeceğimi de içtim.
Salonda bulunan diğer misafirlerle sohbet etmeyi de ihmal etmedim 🙂 The Life Co ekibinin hepsi güleryüzle çalışıyorlar, bir dediğinizi iki etmemek için koşturuyorlar. Her yer tertemiz, arka planda sakin bir müzik çalıyor, gevşemek ve stres atmak için ideal. Daha sonraki günlerde deneyeceğim bölümleri de yazarım. Şehirden uzaklaşamayanlar için bulunmaz fırsat, değerlendirin derim.

Muge zayif
İki fotografımı koydum yazının içine ilki tombul halim, diğeri de 60 kilo günlerimden, hedefim o kiloya geri dönmek. Programa 95.5 kiloyla başladım, bakalım bir haftanın sonunda rakam ne olacak. Kararlıyım, bedenime yük olarak bindirdiğim bu kilolardan kurtulacağım.
Bu maraton sırasında deneyimlediklerimi de sizlerle paylaşacağım. Belki içinizde yeni bir hayata başlamak, temiz beslenmek, hatta daha da iyisi hayvansal gıdalara veda etmek isteyenler olabilir. Benim için planlanan detox ve egzersiz programım uygun oldukça da detayları Instagram, Twitter, Facebook hesaplarımdan #60ta60 #YeniBirHayat #TheLifeCo #Detox ipuçlarıyla paylaşacağım. Bu zorlu yolculukta bana vereceğiniz moral desteğiniz çok işime yarayacak.
Sevgiyle ve muhabbetle…


10 Comments

 • Burcu Karakelle |

  Seninle gurur duyuyorum. Her zamanki gibi örneğimsin, mentorumsun… Vegan olamam ama azimle peşindeyim canım.

 • Muge Cerman |

  Kınalım istesen vegan da olursun, dene bak 🙂 Teşekkür ederim desteğin ve güzel yorumun için.

 • Mujgan Tamer |

  Canim Mugecigim,

  Super bir karar vermissin. Basarmanin yarisi karar, azim, inat. Gerisi kendiliginden gelir. Ben eminim istedigin kiloya geri doneceksin ve bu basarilarina eklenmis yeni bir tac olacak. 2 yil once 92 kilo olup zayiflamaya karar verdigimde ayni duygulari yasamis biri olarak tavsiyem, inatla devam. vucut yapmak istedigini hemencik anlayip metobolizmayi durduruyor. Ilk 3 ay kilomda degisikik olmamasi beni cok yildirmisti, lakin mesele ipin ucunu birakmamakta. sevgiyle ve merakla takip edecegim basladigin bu yolculugu. Simdiden tebrikler:)

 • Muge Cerman |

  Müjgancığım harika bir destekçisin, güzel sözlerine ve yorumuna çok teşekkür ederim. Sizlerin moral desteği ve benim azmimle olacak bu iş 🙂 Sevgiyle kucakladım

 • Mutlu Eller |

  Paylaşımlarınızı Instagram`dan takip ediyorum. Hayranlık duyuyorum sizin enerjinize, bence çok iyi bir başlangıç yapmışsınız. Devamının geleceğini ve başarılı olacağınızdan eminim.

 • Muge Cerman |

  Değerli dost çok teşekkür ederim desteğine, son yıllarda yüklendiğim ağırlıklardan hızla kurtulmaya çabalıyorum. Sevgiyle…

 • Muge Cerman |

  Teşekkür ederim desteğin için love and smile, sevgiyle…

 • sanem |

  Canımm Müge ablacığım hayırlı olsun 🙂 Eminim azimle istediğini elde edeceksin.Bizlere çok güzel örnek oluyorsun her zaman.Takipçiniziz her zaman.Sonsuz sevgilerimle.Işık içinde kalın.

 • Muge Cerman |

  Sanemciğim ne kadar zarifsin, güzel sözlerine ve desteğine çok teşekkür ederim. Sevgiyle…

So, what do you think ?