:::: MENU ::::

Çok Yönlü ve Başarılı Bir Genç Sanatçı : Ece Müniroğlu

Ece portre

Bu yazımda sizlere genç, başarılı ve çok yönlü bir sanatçıdan Ece Müniroğlu’ndan söz edeceğim. 2013 yılında oğlum Emir Cerman ve arkadaşlarının Boston Outside of the Box Festivali’nde Rhythm of The Universe konseri öncesinde tanıştım besteci, aranjör, piyanist Ece Müniroğlu ile. Güler yüzüyle, yüksek enerjisiyle bir yandan sahnedeki performansına hazırlanırken, yardım gereken herkese de koşturmasıyla kalbimi kazanmıştı. Her fırsatta keyifle sohbet etmiştik ben dönene kadar. Sonra da Istanbul’da olduğu sürelerde, vakit yaratıp sohbetlerimize devam ettik. Ocak ayının ilk günlerinde Boston’a dönerken Emir’ime gidecek bir iki paketi vermek üzere buluştuk. Hazırlıkları tamamlanan web sitesinden, geleceğe dair planlarından söz ederkenki coşkusuna ve heyecanına bayılmıştım. Geçen hafta web sitesini görünce, konuşmalarımızı hatırladım ve sizleri Ece ile tanıştırmak istedim.

Ece piyano

7 yaşında piyano çalmaya başlayan Ece Müniroğlu müzikle hep iç içe yaşamış. Öğrenciliği süresince severek çalıştığı geometri ve matematik dersleri ona İTÜ Mimarlık bölümünün yolunu açmış. Okulun son yılında bitirme projesi hazırlarken; Berklee College of Music’ in Ankara’da öğrenci seçmeleri düzenlediğini duyunca bu fırsatı değerlendirmiş ve sınavı kazanmış. İTÜ Mimarlık diplomasını cebine koyan Ece; aldığı eğitimin kendisine kazandırdığı farklı bakış açılarıyla bu kez de Boston’a yeni okuluna koşmuş.

“Atılan her adım, yaşanılan her deneyim, bir sonraki adımımızı şekillendiriyor, Berklee’den önceki eğitimim ve çalışmalarım benim bu noktada olmama yardımcı oldu.” diyen Ece Müniroğlu; Berklee College of Music’ten Mayıs 2016 da “Çagdaş Bestecilik ve Prodüksiyon” bölümünden mezun oldu. Berklee’deki eğitimi süresince Ece’nin beste ve aranjmanları çeşitli konserlerde seslendirildi. Futura Productions’ta kaydedilen ve Ece tarafından yönetilen son orkestra parçası “Memory Land”i BURAYA tıklayarak izleyebilirsiniz. Mezun olduktan hemen sonra Boston Üniversitesi’nde “The Cradle Will Rock” müzikalinde Catherine Stornetta’ya müzikal direktör asistanlığı yaptı. Aynı zamanda; Boston’da devlet okullarında okuyan çocukların müzikal gelişimini sağlamayı ve okulda ders veren öğretmenleri bu anlamda bilinçlendirmeyi amaçlayan “Disney Musicals in Schools” isimli bir programda da müzik direktörü olarak çalışmaya başladı . The Lion King’den “Can you Feel the Love Tonight”, Pocahontas’tan “Just Around the Riverbend” müzikal aranjmanlarını yaptı. Bu alandaki bir sonraki projesi Toy Story’den “When She Loved Me”nin stüdyo kaydını yapmak ve yönetmek. Bu proje, Singapur’lu şarkıcı/besteci ve yine Berklee mezunu Enya Lim ile beraber yürütecegi bir çalışma olacak.

Ece studyo

Berklee’deki eğitimi sırasında reklam müzikleri de besteleyen Ece, bu alandaki çalışmalarına Türkiye ve Amerika’da devam ediyor. Berklee Radyosu “The BIRN” de Visual Media Director olarak çalışan Ece aynı zamanda grafik tasarımı yapıyor, posterler hazırlıyor. Her sanatçı gibi onun da hayalinde Los Angeles var. Pixar ve Disney filmlerine müzik yazmak, yönetmek, özetle hikayeye müzik yazmak var. Yolun da, bahtın da hep açık olsun sevgili Ece Müniroğlu.

Web sitesi: http://www.ecemun.com


8 Comments

 • Momentos |

  Müge hanım bayıldım bu gencimize.. Müzik, notalar, solfej, şan kalbimin çok özel yerindeler. Genç yeteneklerin dünyada kendilerine yer edinmeleri çok çok sevindirici. Yazınızı heyecanla okudum. Web sayfasını ziyaret edeceğim şimdi. Teşekkürler bu güzel tanıtım için. Sevgiler, 🙂

 • Muge Cerman |

  Nazik ve destekleyici yorumun için çok teşekkür ederim. Eminim Ece de çok mutlu olacaktır okuyunca. Sevgiyle ve muhabbetle…

 • Ece Muniroglu |

  Cok tesekkur ederim yorumunuz icin, evet cok mutlu oldum! 🙂 Vakit ayirip okudugunuz icin tesekkurler. Sevgilerle

 • semi |

  Ne kadar güzel, gurur duydum! Size de çok teşekkürler Müge Hanım, vesile olduğunuz için.
  (Küçük oğlum birkaç yıl piyano eğitimi aldı ve kendi kararıyla trompete geçti. Yaşı henüz 12 bile değil, çok seviyor. Her türlü desteği veriyoruz elbette. Umarım ilerde Kai Felix`in de başarılarına tanık oluruz.)

 • Muge Cerman |

  Nazik yorumuna çok teşekkür ederim sevgili Semi. Kai Felix’e nasihatim; sadece içindeki müziği dinlemesi ve ne kadar zorlu görünse de hayallerine ulaşmak için yılmadan devam etmesi. Sevgiyle ve muhabbetle…

 • Ece Muniroglu |

  Hepinize cok tesekkur ederim guzel yorumlariniz icin! Oglunuz’a da basarilar… Yilmadan sevgiyle ve tutkuyla devam ettikce basaramayacagi hicbir sey yoktur. 🙂

 • Seher Çimen |

  Müge hanım merhaba, bu özel ve güzel genç hanımı çok iyi anlatmışınız; içim ürperdi, gururlandım. Yapıtlarını da dinledim. Size teşekkür ediyor, Ece’ye de başarılar diliyorum. Yolu da şansı da açık olsun. Dilerim en kısa sürede özündeki değer ve umutları karşılığını bulur.

 • Muge Cerman |

  Seher Hanım merhaba;
  Nazik yorumunuza ve güzel dileklerinize çok teşekkür ederim. Sevgiyle ve muhabbetle…

So, what do you think ?