:::: MENU ::::

Xing, Open Social, Jason Goldberg ve keyifli bir toplantı…

Geçtiğimiz hafta Xing’in davetlisi olarak Jason Goldberg‘in konuşmacı olduğu bir toplantıya katıldım. Sabah erken saatlerde Uğur Özmen Üstad’la yakınlardaki bir kafede sabah keyfi yaptıktan sonra, Sofa Otel’in muhteşem manzaralı terasında dostlarla buluştuk. Jason’ın özel röportajları biter bitmez toplantı başladı. jason-sunum
“İnternetin dahi çocuğu” sloganıyla lanse edilen bu yetenekli girişimciyi uzun süredir takip ediyorum. Josbter’la tanıdığım, Socialmedian’la aile ferdim gibi gördüğüm Jason Goldberg, o gün bizlere pek çok şeyden söz etti. Satırbaşlarını zaten sevgili dostlarımız, Twitter ve Friendfeed’den online olarak sizlerle paylaştılar. Benim dikkatimi çeken şey enerjisi oldu. Söylediklerine inanan, yaşadıklarından aldığı dersleri paylaşan bir genç adam. mugejason Dünyanın sayılı şirketlerinden birinin, yatırımını satın aldığı ve ona üst düzey yönetimde görev verdiği, alçakgönüllü bir adam. “İnternetin ilk safhası çevrimiçine taşımaydı, ikinci aşama ise bundan nasıl daha fazla yararlanıp, anlam çıkarabiliriz olacak” diyen Jason, yeni dönemde kazan kazan fikrinin önde olacağına da dikkat çekti.

Konuşmasında, XING’ten örnekler veren Jason Golberg, özellikle Türkiye’deki üye profesyonellerin bu sayede Almanya’da 2 milyonu aşkın iş ortağıyla, dünya genelinde ise 190 ülkede 7,5 milyona yakın potansiyel ticaret ortağıyla iletişime geçebildiklerini de ekledi.
Aklımda kalan en etkileyici cümleleri ise: “Her şeyi, yeniden düşünün” “Ship it”

Xing ile ilgili kısa profile, rakamsal verilere buradan ulaşabilirsiniz.


So, what do you think ?