:::: MENU ::::

Hepinize, sevdiklerinizle ve ağız tadıyla iyi bayramlar…

“Aaah ah nerede o eski bayramlar” bu cümleden oldum olası hoşlanmam. Bayramların bir yere gittiği yok, hep bizimle birlikteler. Sadece algılar, ihtiyaçlar ve öncelikler değişiyor. Aile fertlerim ve ben eski adetleri, her bayram elimizden geldiğince sürdürmeye çalışıyoruz. Olabildiğince aile büyüklerinden birinin evinde toplanıp yemekler yenir, herkes kendi ile ilgili güncellemeleri yapar diğerlerini bilgilendirir, çocuklarla şakalaşılır, gülünür eğlenilir.  Bayramın manası da bu değil mi zaten. Son yıllarda bir furya başladı, tatile gidenlere kendini kötü hissetirme kampanyaları diyorum ben bunlara. Ne yapsın insanlar, yoğun bir tempoda, stress içinde, krizlerle, it dalaşlarıyla savaşıyorlar, uzun bir tatil fırsatı görünce de biraz hava değişimi istiyorlar. Önemli olan herkesin mutluluğu değil mi zaten. Tatile gidenler, zaten bir kaç gün önceden aile büyüklerine uğrayıp hayır dualarını alırlar genellikle. Bütün bir yıl arayıp sormayan, ama bayramın ilk günü yarım saat uğrayıp, eğreti kutlamasını yapıp kaçan bir aile ferdi yerine, bana sevgiyle sarılacak, vakit ayırıp söyleşecek birini daima tercih ederim. Sevgili dostlarım hepinize ağız tadıyla, sevdiklerinizle, sağlıklı ve huzurlu güzel bir bayram tatili dilerim.
Sevgi ile kalın…


6 Comments

 • Betül |

  Sana da iyi bayramlarr Müge’cim… Bu arada siten hayırlı olsun, keyifle yaz:))))

 • Muge Senturk |

  Müge’ciğim,

  Güzel yanaklarından öper, bayramını kutlarım. Seni çok özledik…

  İçten sevgilerimle,
  Müge

 • Cikolata Buyucusu |

  Ben bayram mayram bahanesi ile degil de, oylesine icimden geldigi icin, senin hayatima kattiklarin ve ozellikle Defne dogduktan sonraki donemde verdigin gonulden destek icin cok cok tesekkur etsem…. Defnemle sana kocaman sicacik birer gulumseme gondersek… Nasil, olma mi? Operim teysem seni..

 • cemile konuk |

  canım müge’cim

  sana kocaman ve sımsıkı sarılıyorum. seni çok özledim. bayramını kutluyorum.siten hayırlısı osun.en kısa zamanda görüşmek dileğiyle.

So, what do you think ?